Професионален производител на силиконска гума.

Јазик
Производи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Главните производи што професионално ги дизајнираме, развиваме и произведуваме се: силиконски дневни потреби, силиконски производи за бебиња, силиконски производи за возрасни, силиконски прибор за готвење, силиконски производи за домашни миленици, силиконски подароци, силиконски клучеви, тастатури, силиконски О-прстени и разни приспособени силиконски производи.
Вовед приспособени силиконски копчиња за телефони Производител на силиконски копчиња за конзола за игри од Кина Yixin
Оваа серија на телефонски силиконски копчиња главно се извезуваат во јапонски компании како ENC/SAXA. Сите употребени суровини се: Shin-Etsu KE951-U од Јапонија. Клиентите имаат строги барања за оптоварување на кривата, допир, еластичност и отпор ом на секое копчеОпис на процесот на производот:Мешање на силиконски суровини → сечење → формирање → сеопфатна проверка на производот → печатење со задна спроводлива подлога/печатење со точки → секундарна вулканизација → соголување → печат → комплетна проверка на производот → пакување на готов производ → складирање на готов производ → испорака;Карактеристики на силиконски клучеви:Овој вид силиконски копчиња за мобилни телефони имаат повисоки барања за животен век на производот, низок отпор, водоотпорен, анти-фаулирачки и чувство на рака, но има повисоки барања за целиот фабрички и производствен процес, а цената е повисока од обичните силиконски копчиња на телефонот ;Сите горенаведени материјали имаат положено SGS, RoHS, REACH и сертификација;Примена на повеќебојни силиконски копчиња:Овој вид силиконски копчиња обично се користат во: видео телефони, повеќефункционални телефони, конзоли за игри, калкулатори, компјутери, медицинска и друга опрема;Боја на производот: Pantone може да се прилагоди во која било бојаПрифатете го прилагодувањето на OEM/ODMРеферентни податоци за силиконски клучеви:1. Притисок на оптоварување: 20~500гр2. Отпорност на контакт: 0-200Ω3. Број на преси: 0,5~30 милиони пати4. Работна температура: -20~200℃5. Температура на складирање: -30~250℃.6. Стапка на контакт: 5 микроампери на 12 волти DC за 0,5 секунди и 20 милиони циклуси.7. Контактна еластичност: помалку од 1,2 милиони пати.8. Отпорност на изолација: поголема од 10 до 12-та моќност, оми на 500 волти DC.9. Капацитет на изолација: 25 до 30 kV/mmРеферентни податоци за оптоварување, чувство и еластичност на копчињата:1. Товарот е 50-80 g, генерално погоден за копчињата со силика гел на компјутерските тастатури и копчињата на калкулаторот. Оптоварувањето во овој опсег не е големо, релативно мало и лесно се притиска, погодно за силиконските копчиња на кои треба често да се кликаат.2. Товарот е 80-120 g, што е генерално погодно за електрични копчиња и копчиња за далечински управувач. Товарот е погоден, раката се чувствува удобно, а еластичноста е добра.3. Товарот е 120-180 g, што е генерално погодно за влијание врз опрема, повеќефункционални телефони, индустриски инструменти и механички далечински управувач. Товарот е многу поголем од вториот тип. Тоа е генерално погоден за поголеми копчиња силиконски и има подобра еластичност. , Погоден за производи со чести кликови.4. Товарот е над 180 g. Општо земено, овој вид на копчето силика гел е повеќе погодна за посебни индустрии, како што се медицински, воздухопловството, автомобилската и други индустрии, како и фреквенцијата на употреба е релативно ниска.Yixin Кориснички телефон силиконски копчиња Конзола силиконски копчиња производители FromChina, Ние имаме тим на дизајнери и инженери со 16 години на технологијата во силиконски индустрија. Тој е идеален партнер за клиенти кои бараат OEM/ODM производи од силиконска гума;Yixin Introto Кориснички телефон силиконски копчиња Конзола силиконски копчиња производители FromChina Yixin, Имаме напредни производство и тестирање на опрема како што се: 10 комплети на лиење vulcanizing притискања на 200-300 тони, автоматска екран машина за печатење, автоматски прскање IR линија, увезени ласерско гравирање машина , 2D крива метри, 2,5 димензија, метар оптоварување, носат тестер, RCA тестер, живот тестер, дебелина мерач, итн .;
Најдобри прилагодени мултифункционални силиконски ракавици за чистење на кујнска изолација FactoryPrice-Yixin
Детали:Тежина на производот: 100-140 грамаДебелина: средна дебелинаУпотреба: миење садови, чистење, миење автомобили,Материјал: органски силициум, органски силикон за храна, положено FDA LFGB сертификат;Место на потекло: Гуангдонг, КинаМарка: OEM / ODMМодел: Силиконски ракавициИме: Магични силиконски ракавици за чистењеБоја: достапна е која било бојаУпотреба: кујнски приборКарактеристики: отпорност на висока температура, лесен за чистење, повеќекратно, нелизгачки и отпорен на масло;Заштитна марка: Може да се печати на екранГолемина: може да се прилагодиБезбедност: заштита на животната средина, без загадувањеТемпература: -40 до 230 степениСпособност за набавка: 50000 парчиња неделноДетали за пакување: Opp торба или според вашите барањаПристаниште: Хонг Конг и ШенженYixin Best Custom Multiфункционални силиконски ракавици за чистење на кујнска изолација FactoryPrice-Yixin,Ние ќе го споделиме нашето најдобро искуство во индустријата и резултатите од заштедата на производствените трошоци со клиентите. Без оглед на големината на нарачката, имаме очигледни предности во цената, квалитетот, големината, технологијата и одговорот;
Трговија на големо по нарачка, мултифункционален држач за силиконски картички, чанта за шминка, силиконски паричник со добра цена-Yixin
Име на производ: Моден силиконски паричникФункција: инсталирајте промена, канцелариски материјал,Материјал: 100% FDA/LFGB/SGS стандарден силикон за храна, исполнување на UL, CE, NSF, RoHS.REACH сертификатБоја: прифатете какво било прилагодување на бојатаКарактеристики: заштита на животната средина, убава и стилска, водоотпорна, лесна за носење, не е лесно да се скрши, отпорна на високи температури и повеќекратна употреба;ЛОГО: ЛОГО, релјеф, гравира, свилен екран итн. може да се дизајнираат според барањата на клиентитеПрифатете OEM/ODMYixin големопродажба Прилагодено изработен мултифункционален силиконски држач за картички, чанта за шминка, силиконски паричник со добра цена-Yixin, Извонредната предност на Yixin доаѓа од нашата клиент-центрирана евалуација и деловната филозофија на взаемна корист и заеднички развој.
Производител на нарачани проѕирни силиконски капаци за зачувување храна без BPA од Кина
Име на производ: силиконски капак за храна за повеќекратна употреба силиконски капак за тенџереСпецификација: 6 видови силика гел / прифати прилагодувањеФункција: функција за зачувувањеМатеријал: 100% FDA/LFGB/SGS стандарден органски силикон за храна, во согласност со UL, CE, NSF, RoHS.REACH сертификацијаБоја: прифатете какво било прилагодување на бојатаКарактеристики: заштита на животната средина, убава, антибактериска, свежа храна, може да се пере, лесно да се носи, не е кревка, отпорна на високи температури и повторно употреблива;ЛОГО: ЛОГОТО, втиснувањето, печатењето со гравира, печатењето со свилен екран итн. може да се дизајнираат според барањата на клиентитеПрифатете OEM/ODMYixin приспособени BPA, проѕирни силиконски кутии за храна од Кина, Извонредната предност на Yixin доаѓа од нашата евалуација насочена кон клиентите и деловната филозофија на взаемна корист и заеднички развој.
Нашата услуга

Ако не можете да најдете производи што се достапни за проектот, нека ви помогне професионалната услуга за прилагодување на YIIXIN

Нашата компанија е составена од професионален тим со усогласување на бои, обликување, печатење на екран, прскање, резба на радиум, напредна производствена опрема и опрема за тестирање итн., таа е идеален производител кој соработува со услугите OEM/ODM.

За нас

Dongguan Yixin Silicone Rubber Electronic Technology Co., Ltd. се наоѓа во Dongguan, Кина. Нашата компанија е основана во 2012 година.

Имаме тим од дизајнери и инженери со 16 години технологија во силиконската индустрија, како и напредна производствена опрема и опрема за тестирање. Тој е идеален партнер за клиенти кои бараат OEM/ODM на производи од силиконска гума.

Главните производи што професионално ги дизајнираме, развиваме и произведуваме се: силиконски дневни потреби, силиконски производи за бебиња, силиконски производи за возрасни, силиконски прибор за готвење, силиконски производи за домашни миленици, силиконски подароци, силиконски клучеви, тастатури, силиконски О-прстени и разни приспособени силиконски производи. Производите се извезуваат во Европа и Америка, повеќе од 30 земји и региони, вклучително и Индија. Во исто време, нашата продажна мрежа се шири низ целиот свет. Срдечно ги поздравуваме пријателите од целиот свет да не контактираат. Ние од се срце ќе им обезбедиме на клиентите квалитетни производи и услуги...

АКО ИМАТЕ ПОВЕЌЕ ПРАШАЊА, ПИШЕТЕ НИ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање